XENON FF-PRIMES

Filmařům se konečně dostávají do rukou profesionální pevné objektivy, zkonstruované v německé firmě Schneider Kreuznach. Zcela nová koncepce objektivů je postavená na zelené louce na základě posledních požadavků a technologií napříč filmařským světem. Navíc dostupné za velmi přátelskou cenu. Na rozdíl od jiných výrobců se nejedná o fotografické objektivy ve filmařském těle, ale o vynikající filmařské objektivy s jedinečnou možností použít je i na fullframe zrcadlovky.

Právě včas, v okamžiku masového nástupu kinematografie snímané full frame zrcadlovkami a kamerami s 4K rozlišením, Schneider Kreuznach Xenon FF-Primes nabízejí vykreslení plného formátu full frame a optický design šitý na míru 4K senzorům. Uživatelé vítají jejich uniformitu, velikost, hmotnost, optickou konstrukci a konzistentní výsledky napříč celou řadou objektivů. Díky jedinečnému výměnnému bajonetu, objektivy Xenon FF-Primes pracují krásně s různými filmařskými kamerami, HDSLR, ale i novými kamerami, které právě přicházejí na trh.

Vyrobeny v Německu, používány po celém světě

Více než 100 let se Schneider Kreuznach ubírá cestou nejvyšší optické kvality s pomocí nejlepší dostupné technologii a moderním inovacím, a to jak u produktů pro kinematografii, tak i fotografii, filmovou projekci a další speciální aplikace. Objektivy vyrobené v Schneider Kreuznach se vždy vyznačovaly precizním zpracováním a robustní konstrukcí. Tolerance při výrobě jsou zcela minimalizované. Firma Schneider Kreuznach musela vyvinout vlastní přesný měřící systém, aby mohla mít výrobu zcela pod kontrolou.

Schneider Kreuznach

se pyšní mnoha oceněními za technický přínos včetně několika cen Filmové akademie Oscar a ceny Emmy. Dnes pokračuje ve slavných tradicích uvedením objektivů FF-Primes, které s napětím očekávali tvůrci po celém světě.

XENON_50_FF-PRIME_liegend2
XENON_35_FF-PRIME_stehend2

V dnešním, rychle se měnícím světě, si žádný profesionál nemůže dovolit zaostávat se svojí optickou výbavou. Právě proto jsou objektivy FF-Primes navrženy tak, aby provázely filmaře od prvních projektů do daleké budoucnosti. Pracují stejně dokonale s kamerami RED Dragon, Canon C100/C300/C500, Arri Alexa, Black Magic, Sony F5/F55, Sony FS700, ale i s digitálními zrcadlovkami. Tyto kompaktní objektivy přizpůsobené rozlišení 4K vykreslí kruh o průměru 43,3 mm, jsou použitelné i pro Canon 5D Mk III nebo Nikon D810. Začínající filmař si pořídí objektivy ke své digitální zrcadlovce, pak již může měnit jen těla kamer, ale objektivy má stále ty nejlepší – Schneider Kreuznach FF-Primes.Rodina objektivů Schneider FF-Primes zahrnuje 18 mm T2,4, 25 mm T2,1, 35 mm T2,1, 50 mm T2,1, 75 mm T2,1, 100 mm T2,1 a 135 mm T2,1. Objektivy vyrobené v Německu dosahují maximální optické kvality a jsou konstruované pro každodenní náročnou práci.

Ceník objektivů Xenon FF-Primes je ke stažení zde

Katalog ke stažení zde

Xenon FF-Primes, vlastnosti a specifikace

Objektivy, původně designované pro digitální zrcadlovky, jako ryze filmařské objektivy, dosahují vynikajících výsledků při práci v rozlišení 4K. Jsou výborně použitelné pro těla fotoaparátů Canon EOS 5D Mark III nebo Nikon D810. Díky zcela originální konstrukci dosahují jedinečných výsledků se všemi digitálními kamerami. O tom, že se jedná o výjimečné objektivy, svědčí i skutečnost, že více než 80% objektivů se prodává s profesionálním bajonetem PL.

Stejné rozměry, váha a těžiště

Mimo zřetelný nápis, označující ohniskovou vzdálenost, vypadají objektivy prakticky totožně. Mají stejnou velikost, tvar, hmotnost a umístění ovládacích prvků. Pouze 135mm T2,1 je o 10 mm delší, ale jinak má všechny vlastnosti stejné. Stejné rozměry a umístění ovládacích prvků velmi urychluje práci při použití rozličného filmařského příslušenství.

XENON-FF-PRIME-LENSES
Rychlá výměna

Prstence na ovládání clony a ostření jsou umístěny na všech objektivech na stejném místě, takže boční nebo motorové ostření a všechny ovládací prvky se nemusí přestavovat s každou výměnou objektivu. FF-Primes tak opravdu šetří čas a přispívají ke svobodné kreativitě. Pro uchycení filtrů a ostatního příslušenství slouží závit 95mm na přední části objektivů, které mají průměr 100mm. Pouze 18mm objektiv nemá žádný závit.

Konstantní průběh přeostření

Díky aplikaci množství nových optických a mechanických prvků do konstrukce se objektivy FF-Primes zásadně odlišují od objektivů ostatních výrobců stavěných na bázi běžných fotografických objektivů s ostřením šnekovým závitem. Ostření poháněné hřídelkou je velmi plynulé, přesné a intuitivní. Zásadně se nemění těžiště objektivu, což zjednodušuje výrazně práci s nastavením protizávaží, Steadycamu nebo jiných stabilizátorů. Precizní kalibrace ostřící škály umožňuje snadné přidání značek a opakování záběrů.

Přesné a zřetelné značky

Objektivy Schneider FF-Primes mají velké, jasně čitelné a rozlišené popisky ostření a clony, umístěné na obou stranách objektivu, takže jsou snadno čitelné jak kameramanem, tak zároveň i asistentem. Vzhledem k otáčení těla při ostření o 300° jsou značky vzdálenosti na těle objektivu velmi přesné.

Barevně korigovaná řada objektivů

Nákladné a náročné postprodukční barevné korekce jsou minimalizovány, pokud je obraz snímám objektivy FF-Primes. Dokonalé antireflexní vrstvy zajišťují barevnou věrnost. Každý objektiv je barevně proměřen specialisty ve firmě Schneider Kreuznach. Můžete si kdykoliv dokoupit další objektiv Schneider Xenon FF-Prime a budete mít jistotu, že bude stejně barevně korigovaný, jako vaše původní objektivy, a to i pro použití pro filmování ve 3D.

Patentovaná čtrnácti lamelová clona

Každý objektiv Schneider FF-Primes je vybaven čtrnácti stejnými, přesně vybroušenými lamelami, které tvoří přesný kruh. Každá clona u každého objektivu Schneider FF-Primes má příjemný filmový bokeh, srovnatelný s těmi nejdražšími filmovými objektivy.

Ideální průchod světla

Díky naprosté svobodě konstruktérů firmy Schneider při vývoji zcela nové koncepce objektivů si mohli dovolit jemně vyvážit vlastnosti jednotlivých komponentů objektivů Xenon FF-Primes. Zvolili to nejjemnější sklo, na které aplikovali dokonalé antireflexní vrstvy, takže světlo objektivem „ladně proplouvá“ bez ostrých lomů na optických členech. K vlastnostem pravých filmařských objektivů samozřejmě patří minimalizované dýchání při přeostřování.

Vyměnitelné bajonety

Xenon FF-Primes jsou dostupné s bajonety Canon EF, Nikon F, PL a nově Sony E. Bajonety lze dokoupit včetně kalibračních distančních podložek. Jsou snadno vyměnitelné, což uvítají půjčovny, velká studia s několika systémy, ale i začínající filmaři, kteří mohou investovat do špičkových objektivů, i když zatím používají jen digitální zrcadlovku místo kamery.

phfx_redDragonSchneiderXenon
Robusní a spolehlivé

Objektivy Schneider Kreuznach Xenon FF-Primes jsou vyrobeny pro práci. Za více než 100 let výroby objektivů Schneider plně chápe, jaké jsou požadavky uživatelů. Mechanické vlastnosti objektivů se nemění ani po mnoha letech intenzivního používání.

Ochrana v kufru

Schneider Kreuznach nabízí pro ochranu objektivů FF-Primes speciální kufr s kolečky, vyrobený z pevného kompozitu s tvarovanou vnitřní pěnou pro čtyři objektivy. Kufr má pogumované rukojeti pro pohodlné uchopení. Pokud upřednostňujete kompaktnější obal, mají objektivy také individuální pouzdra, která také dokáží ochránit objektivy před poškozením díky měkkým stěnám a dnu. Jsou vyrobené z kvalitní tkaniny, zapínají se robusním zipem.

Základní vlastnosti:

Nová originální koncepce filmových objektivů, nejedná se o fotografické objektivy ve filmovém těle

Vykreslí full frame snímač zrcadlovek 24×36

Designované pro rozlišení 4K

Nízká váha

Připraveny pro použití s běžným filmařským příslušenstvím

Stejné rozměry každého objektivu

Výměnné bajonety Canon EF, Nikon F nebo PL

Barevně zkorigované

Minimalizované dýchání

14-ti lamelová přesná clona pro vynikající bokeh

Výrazné symboly a značky na těle objektivů

Kalibrovatelná zaostřovací vzdálenost pro přesné ostření

95mm přední závit, s možností použití nového šedého filtru B+W ND Vario 95mm.

Užitečné odkazy